Trip to England

2. listopadu 2015 v 14:27 | Smookie1 |  Ze života
Po dlouhé době článek, to snad ani není možné. Možná Vám dlužím ještě článek z Berlína, ale nakonec jsem se rozhodla, že ten bude a udělám jen ten o Anglii.


Jak bych jen začala. Vyjeli jsme v pátek 23.10. v 23:15. Cesta byla velice nárořná. Potřebovali jsme přejet celou Čr a nabrat směr Francie. Protože ve Francii jsme měli přespat, aby jsme byly schopní cestovat celý den po Londýně. Spali jsme v Hotelu který možná znáte - F1. Nic moc luxusního to nebylo, ale postel byla velice pohodlná, a pořád to bylo lepší než tvrdá sedačka autobusu.

Ráno jsme tedy zase nasedli do autobusu a jeli jsme k Eurotunelu. Cestu jsem prospala, což mi ani moc nevadilo. Kolem 9 jsme dorazili do Londýna. Já prostě Londýn miluju. Takže aby jsme se přesunuli k programu - Ti co v Londýně ještě nebyli, tak museli povinně na London eye a do Aquaria. Ti co už v Londýně byly a tyto věci si už prošli měli jít do London Duengon - Londýnský dům hrůzy, jenže tak chtěli jít asi jen 4 lidi a zbylích cca 16 jít nechtělo. A co teď snáma? My si chtěli zajít na obídek, pokecat atd. Jenže naše úžasná učitelka nám dala na výběr - buď sepsat celkem 80 faktů o 3 budovách, nebo se rozdělit do dvou skupinek a na vlastní pěst vyrazit do ulic Londýna k známým památkám. A aby nám věřila, tak jsme se před každou památkou museli vyfotit. Samozdřejmě, že jsme si vybrali to, že chceme sami chodit po Londýně. Musím říct, že se mi to moc líbilo, chodit s děckama, které mám ráda.


London eye


Big Ben

No a potom co jsme si prošli pár ulic Londýna sami opět jsme se vydali na stejné místa s naší paní průvodkyní. Akorát jsme zavítali navíc do Čínské čtvrti. Tam se mi opravdu moc líbilo.

Po tom co jsme si užili Londýna jsme celou noc cestovali do Edinburghu. Tam to bylo taky krásné. Viděli jsme hodně věcí - třeba královskou loď Britania. Nebo jsme se taky vydali na celodenní výlet k jezeru Loch Ness, kde jsme zahlédli Nessie. Taky jsme tam museli chodit do školy. Musím říct, že školu jsem si opravdu užilu. A možná taky proto, že tam byly fakt úžasní osmáci. S těma klukama jsem si užila fakt moc srandy. Ani se to snad nedá popsat slovy, jak moc jsme se nasmáli a kolik blbostí jsme vymýšleli. A taky jsme založili klub lasiček. Všude jsme psali #lasičky. Navíc v té škole byl strašně fajn učitel. Sním jsme 3 hodiny konverzovali. Poprvé v životě jsem se nebála používat svojí angličtinu a začala jsem pořádně mluvit. Když jsem nějaké slovo nevěděla koukla jsem se do slovníku nebo jsem se zeptala děcek.

Jejda nějak jsem se zapomněla zmínit o svojí hostitelské rodině. No ve Skotsku nás rozdělili do rodin. Trochu jsme se báli koho dostaneme. Žena, která stála na parkovišti a čekala na nás z počátku vypadala velice mile. Musím říct, že milá byla, ale životní podmínky u ní byly trošku horší. Bohužel v koupelně nešli zavřít dvěře (dveře tam byly ale prostě nešli zavřít). Dále co se jídla týče - první snídaně byla úžasná, no ale pak ty další.. Řekněme, že sraz je 7:15. Tato žena si vstane v 6:50. V 7 na stole leží cerálie a mlíko. Mi příjdeme nandáme si cerálie. Žena za minutu příjde a řekne nám, že si mám pohnout, protože za 2 minuty vyjíždíme. Tak sakra co to je? Ach jsem ráda, že už jsem doma.

No jinak jsem měla taky úžasný zážitek. Po tom co jsem zkonzumovala burákové máslo (na které jsme nikdy alergii neměla) sem dostala alergickou reakci. Rty sem měla velké jak Kim Kardashian a Nicky Minaj dohromady. Tudíž jsem musela do nemocnice. Musím říct, že to jaký mají systém v jejich nemocnicích je fakt nehorázný. Projít přes 3 sestry a pak se teprv dostat k doktorovi. Nic méně mi dali prášky a bylo po všem. Když jsem se vrátila mezi děcka byla jsem jak atrakce. Všichni mě očumovali a chtěli vědět co se dělo. No prostě hrůza, ale přežila jsem to.

Po Edinburghu jsme se opět přesunuli do Londýna. V Londýně mě čekal můj celoživotní sen - studium, kde se natáčel Harry Potter. Já Harryho fakt miluju a vidět prostory, kde se natáčelo a vidět všechny ty filmová kouzla a vidět spoustu jiných věcí, udělat si fotku Smrtijedem, nebo se vyfotit v autě, které Ron ukradl v druhém díle jeho tátovi, vidět Klofana. Bylo to vážně úžasné. Asi nejlepší bylo jak jsem si chtěla jen tak vyfotit jednoho smrtijeda, ale on to viděl přišel ke mě, dal mi hůlku ke krku a pozoroval mě. Moje jedinná rekace byla ta, že jsem se smála jak pošahaná. Taky jsme viděli zmenšeninu Bradavic. Vlastně tam byly i obrazovky, které ukazovali jak se záběry Bradavic natáčely.
Když jsme dokončili prohlídku studia přesunuli jsme se do suvenýrů. Chtěla jsem si koupit Jellybeans, ale přišlo mi lehce nekřesťanské nechat tam za to 9liber. Pak tam taky byly ukázky hůlek všech z filmu. Mě se prostě nejvíc líbila hůlka Belatrix. Chtěla jsem si ji i koupit, ale 28 liber což je možná kolem 1000kč. Pfůů to vážně ne. Ale i tak jsem si to tam užila. A myslím, že to byl vážně krásný zážitek.


Myslím, že celkem známá scéna ze 7 dílu.


Kdo pozná komu tento přerůžovělý kabinet patří?


Myslím, že toto poznají všichni:)

Cesta domů už pak utekla velice rychle. Možná mi bylo i dost líto, že to všechno končí, ale tenhle zájezd mě naučil vážit si svojí postele.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sárči Sárči | E-mail | Web | 2. listopadu 2015 v 15:33 | Reagovat

kokos :o ja ti normálne závidím kde všade ty chodíš :o ♥ jáj kebyže tak mám penazí aspoň ísť do Prahy za rodinou :/ :(

2 M` M` | Web | 6. listopadu 2015 v 20:25 | Reagovat

tak to ti závidím, také bych se tam ráda někdy vrátila, ale už to plánuji snad třetím rokem a nic..nejsou finance a nebo naopak čas :/ snad po maturitě bude času daleko víc :) fotky jsou moc hezké! :)

3 Crazy Jull Crazy Jull | Web | 14. listopadu 2015 v 16:19 | Reagovat

Nádherné fotky. :) Já Londýn naprosto miluji. :3
-CrazyJull

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama