Příběh - Díl druhý

26. srpna 2015 v 16:35 | Smookie1 |  Povídky
2
"Tak povíš mi to nebo ne?". "Víš Liso, není to jednoduché a ty dva měsíce je přece jen dlouhá doba. Vůbec nevím jak ti to říct. Je to složité a chci, abys to věděla." Lisa se ironicky zasmála. "Tak řekneš mi to nebo ne? Za ty 3 roky co spolu jsme, jsme k sobě byly vždy upřímní tak mi to laskavě řekni." Louis byl neklidný, pořád přešlapoval tam a zpět. "Víš Liso já..já..já se vyspal s Clare." Lisa si myslela, že špatně slyší. " Cože? To má bejt nějaký vtip?" "Liso já se strašně omlouvám, byly jsme opilí a..a.." "Jo jasně opilí. Tak děkuju pěkně Louisi." Lisa vstala z postele a šla ke dvěřím. Louis ji chytl za ruku. "Prosím Liso neodcházej!" "Pusť mě ty kreténe!" "Liso, já tě chápu, ale prosím já tě pořád miluju! Moc se omlouvám a strašně mě to mrzí a." V tom ho Lisa zastavila. "Louisi je konec. A teď mě nech jít." Louis ji pustil. Lisa začala utíkat a při tom jí z očí padaly slzy. Když běžela, našla Clare. "Liso co se děje?" Lisa na ni hodila vražedný pohled. "Vyspala jsi se s mým klukem, když jsem tu nebyla." Clare byla hodně zaražená. "Liso moc se omlouvám to.." "Jo alkohol já vím. Děkuju za super překvapení." "Liso prosím vyslechni mě!" "Nechci od tebe slyšet už jediné slovo. Myslela jsem, že jsme nejlepší kamarádky. Teď se ukázalo, jaká jsi." " Prosím Liso, počkej, já ti to vysvětlím." "Není co vysvětlovat. Mrcho." Lisa začala utíkat ke svému autu. "Tohle bude potřeba zapít."
Dojela do jejího oblíbeného klubu Wawe. Dneska tam hrál dj Mike. Lisa si sedla k baru a prosila o dvojitého panáka. "A kolik ti je?" zeptal se barman. "19" Řekla Lisa. "No dobře, budu ti věřit děvče." Kopla do sebe panáka a poprosila ještě o jednoho. Dj s hnědýma vlasama, a hnědýma očima a velice krásným ůsmevem si dal na chvíli pausu a šel k baru. Viděl tam Lisu se slzavýma očima, jak do sebe láduje panáky. "Co, že jsi tam smutná, když dneska hraje dj Mike. Dneska mají být všichni veselí." Lisa se uronicky zasmála. "Právě jsem zjistila, že můj přítel se vyspal s mojí nejlepší kamarádkou." "To mě moc mrzí. Oh já se nepředstavil jsem Mike." "Lisa" řekla klidně. "Dva panáky prosím" řekl Mike. Jednoho podal Lise. "Děkuju Mike. Ale asi bych už měla jít." "Cože tak brzo?" "Bohužel, dneska nemám náladu." "Pojď si zatančit." "Cože?" zeptala se Lisa. "Pojď si zatančit. Vím, že ti to náladu moc nezvedne, ale zkus se přes to přenést. Aspoň na chvilku. Jeden tanec." Lisa se usmála. Neměla náladu, ale když viděla jak září Mikeho oči řekla "No fajn, ale jen jeden!" Mike ji chytl za ruku a vytáhl ji na taneční parket. Zrovna hrály písničku Lean on. Když písnička skončila, Lisa řekla "Tak tohle by byl ten jeden tanec." "Asi tě nepřemluvím ještě na jeden že?" "Promiň Miku, ale opravdu ne." "A můžeš mi dát alespoň tvoje číslo?" Lisa se pousmála. Proč ne. "775963852." "Děkuju, řekl Mike a usmál se. Lisa se taky usmála a pak nakráčela k východu.

Domů musela jet autobusem, protože pila. Sedla na autobus číslo 789 a jela domů. Když přijela domů mamka se jí zeptala, proč není u Clare. Lisa mamce věřila a tak jí řekla pravdu. "Drahoušku, ani nevíš jak moc mě to mrzí. Tohle bych do Louise neřekla." "Já taky ne mami. Ale co mám dělat. Já věděla, že se něco zvrtne. Počítala jsem s tím. Mami asi jsem divná, ale ani mě to moc nemrzí. Tohle mi Louis udělal i před rokem a půl. To jsem mu to ještě odpustila, ale teď mu to neodpustím. Ani Clare to neodpustím. Dávám si tak měsíc. Pak budu v pohodě." Rachel objala Lisu. "Zlatíčko, mrzí mě to. Ale on není jediný kluk na světě. A jestli ti tohle udělal už předtím, měla si ho nechat jít." "Já vím mami. Jenže teď nevím, jak se mu podívat do očí. Chodíme na stejnou školu. A s Clare chodím do třídy! Jak to mám vyřešit?" "Prostě si najdi novou nejlepší kamarádku." "Ale mami to není tak jednoduché! S Clare jsme nejlepší kamarádky už od 9 let!" "V tom případě, ale nebyla Clare nejlepší, po tom, co byla schopná ti provést." "Asi máš pravdu mami. Nebyla asi úplně nejlepší." "Holčičko máš život před sebou." "Já vím mami, asi půjdu spát." "Dobře broučku, hezky se vyspi a zkus na to nemyslet." "Dobře mami. Dobrou."

Lisa přišla do jejího pokoje. Lehla si do postele a začala brečet. Koukla na svojí nástěnku, kde měla spousty fotek s Clare a Louisem. "Musí pryč." Pomyslela si. Vstala a začala sundávat všechny fotky snimi. Vyndala všechny fotky, které měla v rámečku. Sice teď byl její pokoj holý, ale tímhle se jí i ulevilo.
Doufám, že se vám líbí pokračování. A kdo nečetl první díl najdete jej ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Whirpy Whirpy | E-mail | Web | 27. srpna 2015 v 13:20 | Reagovat

Chudák Lisa. :D To by mě fakt naštvalo.Ještě jak ji to tak řekli, lol. :D Já jsem nevěděla jestli se smát nebo brečet, protože prostě to bylo tragikomický. Jak ji to tak řekli.
Pěkné pokračování!
Jinak nechceš dávat tu přímou řeč vždy na nový řádek? Líp by se to četlo. :D
Těším se na pokračování. :)

2 M` M` | Web | 27. srpna 2015 v 18:22 | Reagovat

Uz se nemuzu dockat pokracovani :) jinak nevera se mi hrozne hnusi, zvlast u lidi,kteri jsou spolu dlouho,veri si a pak najednou jeden z nich tohle vsechno znici. Nastesti jsem tohle jeste nemusela resit :)

3 Teresa Teresa | Web | 28. srpna 2015 v 12:37 | Reagovat

Jako pokračování prvního dílu jsem čekala snad všechno, ale nevěru s její nejlepší kámoškou, to mě nenapadlo. Bohužel tohle se v dnešní době děje a je to fakt hnusný. Těším se na pokračování, zajímá mě jak se děj bude vyvíjet dál :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama