Milovat x Mít rád

29. srpna 2015 v 9:43 | Smookie1
Dobře, téma týdne je milovat vs mít rád. Pokusím se vám o tom nějak rozepsat.Myslím, že snad každý má něco, nebo někoho rád. Já osobně si pod tím vybavím určité věci a vy určitě taky. Třeba já mám ráda postel, volejbal a fotbal. Mezi mít rád a milovat je opravdu velký rozdíl. A třeba nechápu ty lidi co ten rozdíl nevidí. Pro mě mít rád je ohodně míň než milovat. Mít rádi můžete mít všechno, ale skutečně milovat jde jen pár lidí. Rodinu, svoje nejbližší a vašeho životního partnera, vaše děti. Myslím, že se dnešní mládež celkem ukvapuje se slovami "miluju tě." Kdysi mě napadla taková teorie. Že když někdo chce říct, miluju tě, musel by za to zaplatit určitou částku. Dejme tomu třeba 10000. Já vím, je to švihlé, ale v ten moment by se ukázalo, jak na tom opravdu jste a jestli by daná osoba ve vašem okolí by byla ochotná to za to opravdu dát. Samozřejmě bohatým lidem by toto nedělalo žádný problém. Ale myslím, že v téhle situaci by se opravdu ukázalo, jak na tom opravdu jste. Když si to vemu kolem a kolem co to ta láska vlastně je? Je to pocit. Silný pocit. Já vlastně ani nevím jak bych tento pocit popsala. Když je člověk zamilovaný, někdy dělá věci, které by za normálních okolností neudělal. Láska je to, když by vaše polovička za vás dala ruku do ohně, kdyby za vás byla schopna dýchat. Opravdu mě překvapují dnešní děti, které si jeden den s někým píšou a už si dávají na facebook statusy "zadaný" a je to chat plný srdíček , pusinek, "strašně moc tě miluju pusinko moje," a takových podobných věcí. Já se zastávám toho, že člověk by měl toho druhého nejprve poznat, aby věděl jak na tom je. Jestli mají společné zájmy a tak dále. Po týdnu si třeba řeknete "Jo ten člověk je stejný jako já, rozumíme se," ale po měsící zjistíte opak. Daný člověk se do vás zamiluje a vy mu pak jen zlomíte srdce. Je toto zapotřebí?
Vím, že jsem celkem odbočila od tématu, ale měla jsem potřebuju toto říct. Vím, že 15ti letá holka vám tu nemá co kecat do vztahů. Je to čistě vaše věc. Ale taky jsem bývala ta 13ctka, která po 1 dni psaní si s někým přišla s tím, že ho moc miluje. Teď si uvědomuju jaká kráva jsem byla. Ale tohle si člověk uvědomí až když je starší. Já myslím, že jsem ve věku, kdy bych si mohla mít nějaký vážnější vztah. Už teď vím, že to nebude navždy, s tímhle by člověk měl v jeho věku počítat.
No opět jsem odbočila. Takže doufám, že vám toto k něčemu bude. No nic méně mějte se krásně a skládejte básně.


Milovat


Mít rád (př. Kamráda)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 29. srpna 2015 v 9:54 | Reagovat

Hezky jsi to napsala. :)

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 29. srpna 2015 v 12:45 | Reagovat

Ale zase na druhou stranu se ty děti otrkají... prostě si hrají na dospělé a učí se přitom. Potom samy přijdou na to, jak to doopravdy s city je. Každý se nějak vyvíjí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama